U kulturystów, a także mężczyzn dbających bardzo o swój wygląd, właściwie ukształtowana sylwetka ma szczególnie duże znaczenie. Chodzi o to, by mięśnie były odpowiednio wyeksponowane – by były proporcjonalnie rozwinięte w odniesieniu do siebie nawzajem, żeby nie były karykaturalnie przerośnięte i generalnie dawały wrażenie dobrze zbudowanej, zdrowej i wysportowanej sylwetki męskiej, ani nie zbyt chudej, ani przesadnie umięśnionej.
Budowanie masy mięśniowej to wynik systematycznych, trudnych treningów na siłowni. Trzeba je wykonywać w odpowiednich interwałach, by uzyskać oczekiwane rezultaty. Ale to nie wszystko – żeby uzyskać odpowiednie kształty trzeba zadbać też o swoją dietę. Powinna ona zawierać większą ilość białka kosztem prostych węglowodanów, które wpływają jedynie na przyrost tkanki mięśniowej. Żeby pobudzać szybki przyrost masy mięśniowej konieczna jest zwiększona podaż białka. Zdecydowanie w prosty sposób można ją uzyskać poprzez dosypywanie odpowiednich odżywek białkowych w postaci pudru występujących w różnych smakach, do regularnie spożywanych potraw białkowych – omletów, naleśników, ciast, koktajli i innych podobnych.
Jeśli chodzi o odpowiedni sklep odżywki są dostępne w wyspecjalizowanych sklepach, stacjonarnych bądź internetowych, zajmujących się wyłącznie suplementami dla sportowców. Zdarza się, że dobrej jakości preparaty możemy zakupić w dobrze zaopatrzonych sklepach dla sportowców. Na szczęście obecnie w dobie sklepów internetowych można bez problemu zaopatrzyć się w niezbędne preparaty w sklepach internetowych. Posiadają one suplementy diety zwiększające przyrost mięśni zarówno w formie sypkiej, jak i kapsułek. Co bardzo ważne – preparaty te sprzedawane są w różnych gramaturach, od jednorazowych dawek po dawki na ponad dwa miesiące regularnego stosowania.