Jeżeli pragniemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę, musimy rozpocząć regularną aktywność sportową wraz z odpowiednią dietą – taką, w której przeważają białka i tłuszcze z unikaniem prostych węglowodanów. Potem dopiero możemy zacząć kształtować swoje masę mięśniową, jednak nie zapominajmy, że sporadycznie wykonywane ćwiczenia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Dużo lepiej jest skorzystać z konsultacji profesjonalnego trenera personalnego, który opowie nam w jaki sposób ćwiczyć na rzeźbę, od czego zacząć by się nie przeforsować oraz nie zrazić do ćwiczeń, a osiągnąć wymarzony efekt wysportowanego ciała.
Trening FBW innymi słowy Full Body Workout to trening siłowy całego ciała przy wykorzystaniu wolnych ciężarów. Jest to nad wyraz ciekawy program ćwiczeń, który ponadto nie jest bardzo czasochłonny ani obciążający. Konieczne jest w nim bowiem to, aby po każdym dniu treningu następował dzień odpoczynku. FBW wykonuje się wykonując po jednym ćwiczeniu na poszczególną partię mięśni zdefiniowaną liczbę powtórzeń. Zasadniczo rozpoczyna się ćwiczenia od ćwiczeń największych partii mięśniowych, na najmniejszych kończąc. W ten sposób można trenować podczas pojedynczego treningu: Nogi, plecy, klatkę piersiową, triceps, biceps oraz brzuch. Jest to zestaw ćwiczeń pozwalający uniknięcia znużenia monotonią ćwiczeń.
Jedną z mało docenianych zalet Full Body Workout jest nie tyle jej skuteczność, co możliwość nabrania świadomości własnego ciała w trakcie wykonywania ćwiczeń. Kształtując każdą grupę mięśni z osobna dokładnie odczuwamy swoje możliwości, swoją efektywność i czujemy każdy swój pojedynczy mięsień – to przyda nam się podczas kolejnych, bardziej zaawansowanych treningów.