Ćwiczenia na siłowni są zazwyczaj długie i żmudne. Ćwiczysz przez sześć miesięcy a efekty są niewystarczająco zadowalające. Aby to zmienić zazwyczaj coraz częściej zaczynamy stosować odżywki Razem z trendem na bycie „fit”, na ulice polskich metropolii wysypały się sklepy z suplementami. Posiadają one dużo substancji mających wspomóc ćwiczącego w jego wysiłkach. Białko, kreatyna, witaminy – dosłownie czego tylko dusza siłacza zapragnie.
Większość siłaczy ma na celu polepszenie nie tylko nastroju ale także kształtu ciała. Wszystkim znane jest powiedzenie „najpierw masa, potem rzeźba”. Żeby zatem uzyskać korpus Schwarzeneggera zdecydowanie szybciej dobrze jest zdecydować się na stosowne specyfiki. Dodatkowe spożywanie na masę jest odpowiedzią. Te mikstury mają na celu zapewnienie ćwiczącemu wymaganych składników i substancji wspomagających wchłanianie białka. Jest to zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż nawet najlepsza dieta oparta na naturalnych składnikach. Markety prześcigają się z ofertami. Istnieje bardzo wiele takich odżywek. Co jednak zrobić, aby wybrać najlepszy pośród nich? Na pewno nie powinno się kierować oszczędnością – dobry towar niekoniecznie jest groszowy (choć wysoka konkurencja i tak spowodowała spadek należności). Oprócz tego powinno się sprecyzować swoje oczekiwania i skonfrontować je z obecnym zaangażowaniem w celu ich osiągnięcia. Oznacza to w skrócie, że nie zaleca się zdecydowanie spożywania odżywek na masę jeżeli nie ćwiczy się odpowiednio dużo oraz systematycznie. W przeciwnym razie nabierzemy jedynie niepotrzebnych kilogramów (lecz to często staje się celem samym w sobie). Warto dodać, że przed rozpoczęciem przygody z odżywkami na masę wyjątkowo przydatne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu wykluczenia możliwych efektów ubocznych – alergii itp.
Należy nie zapominać, że suplementy nie wykonają za nas na pewno całej pracy, mimo że bardzo pomogą. Tak więc jeśli śnisz o ściąganiu koszulki bez zażenowania – zajdź do specjalistycznego sklepu i podpytaj sprzedawcę na temat większej ilości szczegółów.