Trening FBW (Full Body Workout) to jeden z najbardziej skutecznych rodzajów treningów siłowych. Jego moc polega na uniwersalności – jak sama nazwa mówi, trening ten angażuje każdą partię mięśni.
Na trening tego rodzaju mogą pokusić się wszyscy. Mimo, iż najczęściej jest polecany dla osób zaawansowanych i dokładnie takie przychodzą na niego do klubu fitness, nigdzie nie jest powiedziane, że nie mogą wykonywać go osoby początkujące. Wystarczy, że zmniejszą obciążenie i intensywność ćwiczeń do swojego poziomu.
Ogromną zaletą treningu jest fakt, że do jego wykonania wcale nie potrzebujemy siłowni ani klubu fitness. To świetne rozwiązanie dla wszystkich cierpiących na brak czasu, którzy na ćwiczenia mają tylko czterdzieści minut po powrocie z pracy. Do tego treningu nie jest potrzebny żaden sprzęt.
Czym zatem jest trening FBW? Najpierw wykonujemy jedno lub dwa ćwiczenia angażujące mięśnie nóg, później pleców, klatki piersiowej, triceps, biceps, a na koniec brzuch. Ćwiczenia warto robić z obciążeniem i pamiętajmy – całe ciało ma się zmęczyć. Nawet, jeżeli nie przepadasz za ćwiczeniami na nogi, za to wręcz uwielbiasz dopracowywać swój biceps, koniecznie to wyrównaj.
Jak rozpocząć trening tego typu? Oczywiście od stworzenia odpowiedniego planu! Najpierw rozpisz dokładnie każde z ćwiczeń, jakie zamierzasz wykonać, określ też obciążenie. To sprawi, że wszystko będzie dużo łatwiejsze. Co najważniejsze – FBW jest skuteczny, jeśli nie następuje dzień po dniu, warto zatem w czasie przerw realizować trzydniowy plan treningowy na rzeźbę. Dzięki temu treningi ci się nie znudzą i pozostaniesz zmotywowany.