Jeżeli zależy Ci na wzroście masy mięśniowej powinieneś zastanowić się nad ćwiczeniami fizycznymi. Najlepiej zakupić karnet na siłownię, aczkolwiek możesz wykonywać ćwiczenia w zaciszu domowym korzystając z hantli. Jednak sam trening nie w każdym wypadku daje oczekiwane wyniki, wtedy musimy się zainteresować sposobem odżywiania i suplementami dla sportowców. Odżywki znacząco ułatwiają wykonanie zamierzonego celu. Jeżeli nam zależy na czasie powinniśmy odwiedzić sklep, który sprzedaje suplementy dla sportowców.
Jeśli chcemy osiągnąć przyrost masy mięśniowej musimy zastanowić się nad tak zwanymi suplementami na masę. Dobrze jest zwrócić uwagę przede wszystkim na skład konkretnej odżywki, na to czy nie składa się z sporej ilości cukrów.
Jeśli chcemy przybrać na wadze, ale nie na tkance tłuszczowej lecz na mięśniowej koniecznie trzeba zapewnić dostateczną ilość białka do naszego organizmu. Generalnie przyjętą liczbą są 2 gramy białka na kilogram beztłuszczowej masy ciała. Gdy nie jesteśmy w stanie dostarczyć takiej ilości w formie produktów żywnościowych dobrze byłoby zainwestować w białko na masę. Najlepiej spożywać je po ćwiczeniach, ponieważ wtedy jest nasilona synteza mięśniowa.
Odżywka białkowa stanowi fantastyczne uzupełnienie diety sportowca, ponieważ jest łatwa w przygotowaniu oraz smaczna przez co wzbogaca smak każdego posiłku. Możemy ją dodawać do płatków owsianych, jako polewę do omletów oraz do ryży i kaszy na słodko.
Suplementy diety, a w szczególności odżywki białkowe, stanowią najlepszą alternatywę dla tych, którzy nie mają wiele czasu oraz odpowiednich warunków na prawidłowe dopilnowanie diety. Dodać należy, iż są to jedne z tańszych źródeł pełnowartościowego białka.