Każdy mężczyzna chciałby mieć umięśnioną oraz pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. Do uzyskania takiego wyniku najwłaściwiej jest wdrożyć właściwy trening obwodowy.
Jest to skuteczna metoda treningu na słynną rzeźbę, która może być praktykowana zarówno przez osoby zaawansowane w treningach jak i dopiero rozpoczynające przygodę z treningiem siłowym. Jeśli chcemy skutecznie wyrzeźbić naszą sylwetkę, musimy postarać się o systematyczność oraz wysoką intensywność ćwiczeń. Konieczny będzie więc właściwy plan treningowy na rzeźbę, przystosowany do możliwości treningowych swojego organizmu, którego powinniśmy całkowicie się trzymać.
Kiedy wykonujemy trening obwodowy, powinniśmy wykonywać dużą liczbę powtórzeń w serii, od 12 do 20. Powinno się przetrenować w czasie jednego treningu wszystkie partie mięśniowe, taki trening powinien zajmować co najmniej 30 minut oraz odbywać się nawet 4 razy w tygodniu, oczywiście koniecznie z którymś dniem wolnym pomiędzy dobami treningowymi.
Odpowiednio skonstruowany plan treningowy na rzeźbę, to przede wszystkim praca z ciężarem swojego ciała, co jest znaczące dla osób rozpoczynających tę formę treningu. Ilość zarówno powtórzeń w serii, ilość obwodów oraz długość przerw nie musi być ściśle przestrzegana. Musimy ćwiczyć ostrożnie, gdyż trening obwodowy poprzez swoją znaczną intensywność ćwiczeń, może być dość groźny dla początkującego i powodować nie tylko kontuzje, ale również poważne dla zdrowia omdlenia.