Każdy z nas chce wyglądać szczupło i atrakcyjnie. Aby uzyskać wymarzona sylwetkę kluczowe są: dobrze dopasowana dieta oraz treningi.
Ćwiczenie w domu bez sprzętu, dieta bez dietetyka
Większości z nas wydaje się, że nie schudnie bez kosztownych ćwiczeń na siłowni i specjalnej diety. To oczywiście nieprawda. Jeżeli nie mamy dużej nadwagi bez problemu możemy sobie poradzić z nadprogramowymi kilogramami we własnym zakresie.
W internecie znajdziemy samouczki z całymi zestawami ćwiczeń. Możemy je wykonywać w domu. Do takich treningów nie jest nam niezbędny kosztowny sprzęt. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, wygodny strój i butelka wody niegazowanej. Jeśli chodzi o odżywianie to w większości przypadków wystarczy racjonalnie zredukować tłuszcze i cukier. Jeżeli do tego dołączymy zwiększoną aktywność fizyczną już po miesiącu powinniśmy zauważyć pierwsze efekty. Musimy być cierpliwi, zbyt szybkie chudnięcie narazi nas na znienawidzony efekt jojo. Organizm musi się przyzwyczaić do zmienionego trybu życia, a to może zająć trochę czasu.
Nie mam czasu na ćwiczenia…
Brak czasu to fantastyczna wymówka. Przecież każdy pracuje, prowadzi dom, uczy się. Gdzie tu wpleść pół godziny ćwiczeń? Jak to mówią dla chcącego nic trudnego. Ćwiczyć można właściwie wszędzie, nawet w trakcie oglądania ulubionego serialu…
Wizyta u lekarza
Zanim rozpoczniemy rewolucję w stylu życia warto wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu, który sprawdzi ogólny stan naszego zdrowia. Dzięki temu możemy być pewni, że ani sposób odżywiania ani ćwiczenia nam nie zaszkodzą.